Teeth whitening with Opalescence™ Boost™

No one is indifferent to a wide smile that radiates shiny, white teeth reminiscent of pearls!

Opalescence ™ Boost ™ gel contains a special formula with 40% peroxide, which shows visible results only one hour after treatment!

At STOMADENT we use a special tooth whitening gel for everyone who wants to decorate their naturally beautiful smile! Opalescence ™ Boost ™ gel contains a special formula with 40% peroxide, which shows visible results only one hour after treatment!

Opalescence ™ Boost ™ is a professional teeth whitening that does not require light activation, but is chemically activated by itself.

Opalescence™ Boost™

  • Must be applied in a dental practice by an experienced and professional dentist
  • Chemically activated bleaching, which means no hot, intense and unpleasant light
  • Whitening gel contains potassium nitrate and fluoride
  • Noticeable whitening results in just one hour
  • Bright white smile as soon as you leave the dental office

Polishing and teeth whitening package with Opalescence ™ Boost ™ gel at Stomadent from Probistip for 4,500 denars!

Categories
Archives

3 days ago

Стомадент
Возбудени сме да ја споделиме со вас оваа неверојатна трансформација на насмевката на наш пациент! 😁✨📸 Погледнете ги ПРЕД и ПОТОА фотографиите кои го прикажуваат извонредното патување кон нова, неверојатна насмевка. Од загриженост за изгледот до новооткриена самодоверба, оваа корекција навистина направи огромна разлика.💎 Корекција на горна вилица со циркониумски мостови!✅ Што е циркониум? Циркониумот е силен, издржлив и неверојатно реалистичен материјал кој прави чуда при реставрација на забите. Овие мостови се прилагодени за да одговараат на вашите природни заби, обезбедувајќи беспрекорно вклопување.🚀Нашиот пациент се одлучи за оваа трансформација на насмевката, а сè започна со сеопфатна консултација. Нашиот вешт тим прецизно го планираше секој чекор за да го постигне овој неверојатен резултат.🎉 Резултат: Сјајна насмевка со природен изглед! Не само што самодовербата на нашиот пациент вртоглаво порасна, туку и неговото орално здравје е максимално сочувано.🙌 Естетска стоматологија за секого: Без разлика дали размислувате за трансформација на насмевката, за реставрација на забите или едноставно сакате да ја зголемите вашата самодоверба, Стомадент е тука да ги направи вашите соништа реалност.📞 Подготвени сте за ВАШАТА трансформација? Не чекајте повеќе! Контактирајте не денес за да ја закажете вашата консултација и да започнете со вашето патување кон совршена насмевка.🌐: https://stomadent.mk/📱: +389 70 322 264🦷 Стомадент - дизајнираме неодоливи насмевки! 😃 ... See More | Види повеќеSee Less | Види помалку
View on | Погледни на | Facebook