10 dental trends in the new 2021

MODERM MARKETING, as an agency specializing in medical and pharmaceutical marketing, is considered responsible to be constantly up to date with the latest trends in dentistry and what they would potentially mean for clients. 2020 is almost at the very end and with the new year (and the new decade) already in sight, it is time to review together only 10 of the modern trends in dentistry, more precisely those that could be applied in our country.

Read more

Teeth whitening with Opalescence™ Boost™

Opalescence ™ Boost ™ gel contains a special formula with 40% peroxide, which shows visible results only one hour after treatment!

Read more
Categories
Archives

3 days ago

Стомадент
Возбудени сме да ја споделиме со вас оваа неверојатна трансформација на насмевката на наш пациент! 😁✨📸 Погледнете ги ПРЕД и ПОТОА фотографиите кои го прикажуваат извонредното патување кон нова, неверојатна насмевка. Од загриженост за изгледот до новооткриена самодоверба, оваа корекција навистина направи огромна разлика.💎 Корекција на горна вилица со циркониумски мостови!✅ Што е циркониум? Циркониумот е силен, издржлив и неверојатно реалистичен материјал кој прави чуда при реставрација на забите. Овие мостови се прилагодени за да одговараат на вашите природни заби, обезбедувајќи беспрекорно вклопување.🚀Нашиот пациент се одлучи за оваа трансформација на насмевката, а сè започна со сеопфатна консултација. Нашиот вешт тим прецизно го планираше секој чекор за да го постигне овој неверојатен резултат.🎉 Резултат: Сјајна насмевка со природен изглед! Не само што самодовербата на нашиот пациент вртоглаво порасна, туку и неговото орално здравје е максимално сочувано.🙌 Естетска стоматологија за секого: Без разлика дали размислувате за трансформација на насмевката, за реставрација на забите или едноставно сакате да ја зголемите вашата самодоверба, Стомадент е тука да ги направи вашите соништа реалност.📞 Подготвени сте за ВАШАТА трансформација? Не чекајте повеќе! Контактирајте не денес за да ја закажете вашата консултација и да започнете со вашето патување кон совршена насмевка.🌐: https://stomadent.mk/📱: +389 70 322 264🦷 Стомадент - дизајнираме неодоливи насмевки! 😃 ... See More | Види повеќеSee Less | Види помалку
View on | Погледни на | Facebook