10 стоматолошки трендови во новата 2021 година

МОДЕРМ МАРКЕТИНГ, како агенција специјализирана за медицински и фармацевтски маркетинг, се смета одговорна да биде постојано во тек со најновите трендови во стоматологијата и она што тие потенцијално би значеле за клиентите. 2020 е речиси на самиот крај и со новата година (и новата деценија) веќе на повидок, време е заедно да прегледаме само 10 од современите трендови во стоматологијата, поточно оние кои би можеле да се применат и кај нас.

Прочитај повеќе

Избелување на забите со Opalescence™ Boost™

Opalescence™ Boost™ гелот содржи специјална формула со 40% пероксид, кој покажува видливи резултати само еден час по третманот!

Прочитај повеќе
Категории
Архиви

3 days ago

Стомадент
Возбудени сме да ја споделиме со вас оваа неверојатна трансформација на насмевката на наш пациент! 😁✨📸 Погледнете ги ПРЕД и ПОТОА фотографиите кои го прикажуваат извонредното патување кон нова, неверојатна насмевка. Од загриженост за изгледот до новооткриена самодоверба, оваа корекција навистина направи огромна разлика.💎 Корекција на горна вилица со циркониумски мостови!✅ Што е циркониум? Циркониумот е силен, издржлив и неверојатно реалистичен материјал кој прави чуда при реставрација на забите. Овие мостови се прилагодени за да одговараат на вашите природни заби, обезбедувајќи беспрекорно вклопување.🚀Нашиот пациент се одлучи за оваа трансформација на насмевката, а сè започна со сеопфатна консултација. Нашиот вешт тим прецизно го планираше секој чекор за да го постигне овој неверојатен резултат.🎉 Резултат: Сјајна насмевка со природен изглед! Не само што самодовербата на нашиот пациент вртоглаво порасна, туку и неговото орално здравје е максимално сочувано.🙌 Естетска стоматологија за секого: Без разлика дали размислувате за трансформација на насмевката, за реставрација на забите или едноставно сакате да ја зголемите вашата самодоверба, Стомадент е тука да ги направи вашите соништа реалност.📞 Подготвени сте за ВАШАТА трансформација? Не чекајте повеќе! Контактирајте не денес за да ја закажете вашата консултација и да започнете со вашето патување кон совршена насмевка.🌐: https://stomadent.mk/📱: +389 70 322 264🦷 Стомадент - дизајнираме неодоливи насмевки! 😃 ... See More | Види повеќеSee Less | Види помалку
View on | Погледни на | Facebook